Здраве в мрежата - една бързо растяща индустрия

Повечето хора отиват онлайн, когато търсят доставчик на здравни услуги - общопрактикуващ лекар, зъболекар, специалист изследвания или здравна клиника на частна практика. Ето защо доставчиците на здравни услуги трябва да мислят за себе си като за собственици на малки фирми. Те трябва да имат своите стратегии за дигитален маркетинг, ако искат да се развиват през 2019 г. 

Това е специфично. Цифровият пейзаж днес има значение, дори за лекарите. Да имате добър уеб сайт има значение, както и да поддържате блог с голямо съдържание, а също и да сте активни в социалните мрежи.  

За онези доставчици на здравни услуги, които вече са били достатъчно публични, 2019 пък ще е годината за подобряване на маркетинговите стратегии, за повишаването на лоялността от пациентите, за увеличаването на видимостта в индустрията и за използването на онлайн обратна връзка от пациенти.

Ето и още няколко съвета:

Използвайте резултатите от търсенето по локация и сайтовете, в които влизат местните общности. 

Нека започнем с това къде повечето хора започват да намират доставчици на здравни услуги. Това е чрез търсене в интернет. Ако някой не може да намери практиката ви онлайн, определено не е добре за бизнеса. Обикновено над 90% от хората, търсещи дадена услуга в интернет, я търсят за обкръжението си - на местно ниво. Затова е важно бизнесът със здравни услуги да инвестира в SEO. Този аспект от дигиталния маркетинг все още е пренебрегван от много практици, въпреки че е ясно, че няма как бизнесът им да излезе в резултатите от търсенето автоматично. 

Чатботове

Това е една от другите актуални тенденции на 2019 г. Доставчици на здравни услуги ще внедряват чатботове в стратегията си за дигитален маркетинг. Чатботовете са компютърни програми, които дават възможност да се общува с робот чрез изпращането на съобщения. Обикновено в уеб сайтовете се отварят текстови полета. Това дава възможност пациенти да задават основни въпроси 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, без да има денонощно на линия човек. В САЩ чрез чатботовете се насрочват часове за преглед или се поръчват лекарства. 

Един от начините да се използват чатботове е с Facebook Messenger. Има ги и в сайтовете на лекари. В тази автоматична комуникация се споделя информация за нови услуги на клиники, предлагат се промоционални отстъпки. 

Чатботовете са интерактивни, така че здравните специалисти могат да ги използват, за да подсещат пациентите, които се интересуват от превантивни грижи, като например ваксинацията срещу грип - това е още един начин да ги накарат да преминат вратата на лекарския кабинет. 

Таргетирано рекламиране

Чрез използване на демографски или други данни се достига до определена аудитория. Таргетираните реклами достигат точните хора, които здравните специалисти искат да привлекат към практиката си. Става дума за рекламите в социални мрежи, като реклами във Facebook или промотирани туитове в Twitter. Например фирмата OB-GYN със седалище в Оклахома. Тя създаде реклама в социалните мрежи, която се вижда само от жени на възраст между 18 и 45 години, живеещи в града, за да популяризира практиката си. 

Използване на отзивите от пациенти

Обръщането на внимание на онлайн отзивите е начин здравните практици да получават ценна обратна връзка. Според проучване на Software Advice в САЩ, 72% от хората са казали, че разчитат на онлайн прегледи, когато търсят нов доставчик на медицински услуги и когато един пациент избора между две клиники, 91% решават в полза на онзи, за който има по-положителни отзиви.Така че през 2019 г. умните лекари молят доволните пациенти да напишат положителни отзиви, за да разпространят новината за професионализма им. 

Дигиталният маркетинг в здравеопазването е бързо растяща индустрия и апетитите на инвеститорите не изглежда да намаляват. Тъй като все повече лекари навлизат в частни практики, необходимостта от цялостни решения за маркетинг и управление на пациента бързо се превръща в приоритет.

До мен


Мобилното приложение "До Мен" е направено с цел да улесни максимално достъпът на потребителя до всички полезни, необходими и нужни за него услуги, като му осигури най-близка дестинация, придружена с навигация и контактна информация за търсената от потребителя услуга. Важното за нас е да създадем за потребителите на приложението удобство и комфорт при намирането, свързването и достигането на желаните от тях услуги.

Medical Organizer


Medical Organizer е софтуер, изграден специфично за всички клиенти на zdravenportal.com, за да оптимизира и улесни връзката между пациента и здравните специалисти.
Използвайки Medical оrganizer, имате възможността да структурирате графика си, да планирате и разпределяте безпроблемно ангажиментите си, да контролирате цялостния работен процес и да комуникирате изключително лесно с настоящите и бъдещи Ваши пациенти.

Вижте още...

Zdravenportal.com
най-функционалният и посещаван сайт за здравеопазване в България

Най-големият Здравен портал в България, предоставящ информация за всички новини, новости и иновации в сферата на здравеопазването, медицината и подържането на здрав дух и здраво тяло. Свързващ Ви с най-добрите доктори, лечебни заведения и ветеринарни клиники. Предоставящ Ви възможността за онлайн запазване на часове. Zdravenportal.com съчетава в себе си качество и дизайн, преплетени с максимално удобство и улеснено меню за потребители търсещи, бърза и удобна връзка за здравни услуги, съвети и специалистите и заведенията, които ги предлагат.